?

Log in

No account? Create an account
Originally posted by general_kosmosa at Royal Lwow. Взгляд с разных точек.
Львов такой обычный и необычный, об этом знают все а больше всего об этом знают толпы туристов которые приваливают в столицу западной Украины тысячами каждый день. На самом деле этот город как на ладони, не знаю только у меня ли, но возникает ощущение как в Питере: "Зачем куда-то залазить? На улице погулять прикольней" - Примерно под таким девизом я трижды посещал культурную столицу России и трижды вместо крутого урбан эксплорейшна оказывался с бутылочкой добротного вина где-то на ступенях у канала Грибоедова. Примерно тоже самое можно сказать про Львов, лазать там можно разве что в Полтву, но это требует целого ряда предварительных мероприятий специальной подготовки, посему сегодня я покажу небольшую затравку, а серьезное посещение этой фееричной подземной реки оставлю на потом. Как и некоторых приглянувшихся с особым пристрастием крыш)


1. Многие интересуются почему на карте Львова нет реки, а ведь все большие города Украины стоят на реках. Ответ прост, еще в XVIII веке австрийские мастера замуровали некогда судоходную Полтву под землю.

+ 22 фото такого знакомого и незнакомогоCollapse )
"26 жовтня 2001 року о 16 год. на площі Галицькій у Львові урочисто відкрито пам’ятник засновнику міста Лева королю-князю Данилу Галицькому. Подія, безперечно, знаменна і стосується усіх львів’ян. " - писал львівська преса 13 років тому.

Дані події зафіксовані мною на плівку, і вчора дійшли руки її зісканувати.)

Процес встановлення пам'ятника


12 жовтня 2001 року.
в день відкриття все як годиться


 біле полотно


шановні гості


львівське телебачення

пламєнні промови))
Оригинал взят у nd_rosen в Европейский город с не европейской культурой
Люди ходят по велодорожкам, автомобили стоят на тротуаре, велосипедисты ездят по дороге...

Originally posted by ssergij86 at гори Карпати зі Львова - частина 3

чергова серія фото знайдених в інтернетах))

перші дві фото з історико-фортифікаційного форума
http://relicfinder.info/forum/viewtopic.php?f=3&t=767&start=160

в лівому куті г. Парашка
фото львівського блогера http://alex-shutyuk.livejournal.com/
гарному огляду заважають будинки і дерева, але гори видно
і дві фотографії ж кантактіку, на горизонті якщо придивитися помітно пасмо гір

попередні серії:
гори Карпати зі Львова - частина 1
гори Карпати зі Львова - частина 2

Originally posted by alex_shutyuk at Сто 100впців для міста Львів
Пропоную підтримати хорошу ініціативу:

Громадський рух «Дайте пройти» розпочинає ініціативу «Сто 100впців для міста Львів». В межах акції ми плануємо зібрати кошти та облаштувати п’ять вулиць засобами блокування руху автомобілів. Йдеться про залізні стовпці, що мають відгородити хідники від стихійного та хамського паркування, через яке потерпають львів’яни у центральній частині міста.

Львів – це його мешканці. Вони заслуговують на комфорт та безпеку. Ми вже маємо позитивний досвід у цій сфері. Минулого року завдяки добрій волі львів’ян, які підтримали нас фінансово, і активній позиції учасників «Дайте Пройти», ми звільнили від автомобілів вулицю Вороного. Ось, як вона виглядала до встановлення стовпців:Read more...Collapse )
Originally posted by forko at Про кінний трамвай у Львові.
Спершу  у Львові  були звичайні  "тарадайки" з візниками, простіші для бідніших, вишуканіші для панства - свого роду таксі. Однак, в 1835 році на ринку перевезень появився новий гравець - було започатковано перший в Україні справжній регулярний маршрут громадського транспорту -- кінний омнібус(багатомісний візок), який поєднав центр міста з Винниками. Кінцевою зупинкою була Чортівська скеля. Технічний поступ в Австрійській імперії мав хороший темп і 1861 року було збудовано першу в Україні залізницю сполученням Львів--Перемишль, а з 1880 року у Львові було започатковано перший кінний трамвай. Що цікаво, ще на початку 1870 р. дві англійські фірми просили у міста дозвіл на будівництво та експлуатацію кінного трамваю, але міська рада відхилила прохання(очевидно чекали відкат). Однак, місто розвивалось і через 10 років стало зрозуміло, що без громадського траспорту не обійтись. Тендер на концесію, оголошений міською радою, виграло трамвайне товариство з Трієста(!). Враховуючи вузькість львівських вулиць, було обрано вузьку колію -- 1 метр. Колії були дубовими. 5 травня 1880 року відбулася перша поїздка кінного трамваю від Казарм Фердинанда (неподалік теперішнього цирку) до Площі Митної. Вагон тоді були декількох типів: літній відкритий, закритий з одним салоном і пасажирський, поділений на два класи. Весь вуличний рух у Львові був аж до 1922 року лівостороннім (Львів - маленький Лондон?). Вагони тягнули міцні, добре відгодовані коні-тягачі спеціалізованих порід. Їздив такий трамвай зі швидкістю приблизно 6 кілометрів на годину. Рахували в ті часи добре, і тому, враховуючи що вулицями Городоцькою і Шевченка (тодішня Янівська) догори вагон з пасажирами тягнуло три коня, а донизу -- один, відповідно, квиток на поїздку догори коштував дорожче, ніж донизу.
Read more...Collapse )

альфа-джазз

кому квиток на сьогодні 15.06 на альфа-джаз при ціні 400 грн. за 200 грн.?
Originally posted by bruchwiese at 165 лет назад восстание во Львове закончилось эпидемией холеры.
Написал про мор и пошести во Львове http://bruchwiese.livejournal.com/148032.html и всплыла эпидемия холеры начавшаяся в августе 1848 года, которая забрала 42 тыс. жизней горожан из 70 тысяч населения Лемберга...


Апофеоз восстания - пожар новой львовской ратуши после артобстрела 2 ноября 1848 года. Литография Й. Риделя
Read more...Collapse )

Дівчата на роверах

Originally posted by alex_shutyuk at Дівчата на роверах

Цієї неділі у Львові відбувся дівочий велопарад. Вінтажні красуні на двоколісних проїхалися центром міста, а потім влаштували невеликий пікнічок у парку Костюшка Франка.
+33 фотоCollapse )
Originally posted by bruchwiese at Мор и пошести - "Чёрная смерть" в хрониках Львова.
В хрониках города Львова мор и пошести оставляли свои чёрные метки и сопровождали жизнь города на протяжении всей его истории до конца XVIII века...


Питер Брейгель-старший. «Триумф смерти», 1562 год
Read more...Collapse )

Чумной столб в Вене. Подобные памятники ставились над чумными рвами — общими могилами умерших от Чёрной смерти.
Originally posted by sav_in at Львов. Городской автопортрет
С детства меня интересовала автомобильная тематика. И непременно в путешествиях внимание привлекали автомобили, запечатлевшие в себе индивидуальность города, где они "живут". Материал стал собираться сам по себе. Уже дома я понял, что из этого может сложится небольшой фотопроект "Городской автопортрет". Железные обитатели улиц порой хранят в себе не меньше истории и тепла, чем живые люди. Этим постом я открываю серию про автомобили на улицах городов.дальше!Collapse )

Tags:

Львів з висоти!

З огляду на те, що я львів'янка, перший пост не міг бути не про моє чарівне місто:) Пропоную вам підбірку бюджетних місць огляду Львова з висоти. Отже, розпочнемо:
1.
Оглядовий майданчик у ратуші (Львівська міська рада, пл. Ринок, 1)

Рекомендація:
Не для маленьких дітей та людей похилого віку, адже підйом може видатись складним через специфіку сходів і вузькі проходи на самій верхівці вежі.
Панорама є кращою при денному світлі
У вежі ви матимете можливість побачити годинник з відкритим старовинним механізмом

Графік роботи:
Щодня 9:00-21:00 (літній період)
Щодня 9:00-18:00 (зимовий період)

Вартість квитка:

10 грн. для дорослих
5 грн. для дітей

1_1

Ратуша знаходиться у центральній частині міста і її висота складає 65 метрів, що є найвищою в Україні. У її приміщенні діє Львівська міська рада (мерія). Вхід у мерію є безкоштовним. Для того, щоб потрапити на оглядовий майданчик, вам необхідно піднятися сходами і пройти коридорами на 3ій поверх будівлі до входу у вежу. Не переживайте, вказівники наявні! Альтернативою є ліфт, проте не рекомендую, бо, по-перше, можете довго його чекати, по-друге, він може не працювати, а відповідна табличка може бути відсутня, отак;) Каса розташована одразу зліва після входу у вежу ратуші. Після чого вас чекає 300-400 дерев'яних сходинок (є традиція рахувати їхню к-сть при підйомі, потім у кожного виходить інша цифра))
Voila, вашому зору відкриється чудова панорама міста. Насолоджуйтесь=)
Правда, не забудьте прихопити копійки (2*0.50коп або 1грн.) для того, щоб подивитися у бінокль на місто!

2. Верхня тераса у ресторації “Дім легенд” (вул. Староєврейська, 48)

Рекомендація:
Фото/відеойомка всередині ресторації заборонена
Рівно о 21:24 щодня відбувається шоу перед входом в заклад — дракон дмухає вогонь зі своєю пащі

Графік роботи:
щодня 11:00 - 02:00

Вартість квитка:

безкоштовно, хіба захочете щось поїсти чи попити)

1_2

Знайомство з дахами Львова. Ресторація знаходиться у 10хв ходьби від пл.Ринок. Заходите і крутими сходами піднімаєтесь на дах будівлі, потрапляючи на нижню терасу. Звідси залізна сходова клітка веде до верхньої тераси, де знаходиться літаючий “Трабант”, в якому можна посидіти:) А також спробуйте влучити жменькою копійок в капелюх сажотруса на щастя!

3. Оглядовий майданчик готелю “Цитадель Інн” (вул. Грабовського, 11)

Рекомендація:
Краще піднятися вдень, щоб не заблукати
Якщо ви забажаєте посидіти в ресторані, пам
'ятайте, що це зовсім не бюджетний ресторан

Графік роботи:
цілодобово)

Вартість квитка:
безкоштовно

1_3

Це хороша альтернатива підйому на Високий Замок, так як економія часу, зусиль і пошуки на карті зведені до мінімуму. Оглядовий майданчик розташований на території готелю, тому вам потрібно зайти на подвір'я готелю через головний вхід, дойти до входу в готель і повернути направо. Пройшовшись по алеї, ви побачите невеличкий оглядовий майданчик і цікаву панорому міста. Чи варто задля цією панорами посидіти за кавою у ресторані на 2 поверсі?! Думаю, що ні. Але вирішувати вам=)

4. Підйом на Високий Замок (Замкова гора)

Рекомендація:
Пам'ятайте, що розпивання алкогольних напоїв тут може привести до адміністративного правопорушення (дивіться уважно чи є стражі порядку))
Візьміть одяг, що накинути на себе, на горі дує потужний вітер і досить прохолодно
При дощовій чи морозній погоді підніматись може бути досить слизько через бруківку

Графік роботи:
цілодобово)

Вартість квитка:
безкоштовно

1_4

Це вже усталена традиція для всіх львів'ян: пляшка шампанського вночі на Високому Замку:D Підйом займе у вас приблизно 30хв неспішною ходою. Добратись на вершину Високого Замку можна кількома шляхами, як на мене, найлегше іти по вул.М.Кривоноса, а потім звернути на вул.Княжна, а далі сходи). Не можу однозначно сказати, коли панормама є найкращою, так як тут і зустрічають сонце, і гуляють вдень, і співать під гітару вночі...кому що) Але якщо ви будете у Львові більше 1 дня, настійливо рекомендую піднятись і насправді насолодитись атмосферою і пречудовою панормамою (вона тут найкраща)! Також можете прогулятися парком навколо гори. Орієнтиром може бути телевізійна вишка.

5. Вигляд міста з колеса огляду у Парку культури ім.Б.Хмельницького (вул.Болгарська, 4)

Рекомендація:
Атракціони ще з часів Радянського Союзу, тому не очікуйте чогось сучасного чи меганадійного
Висота колеса огляду не є дуже високою


Графік роботи:
Вт.-Нд.11:00-20:00 (травень-листопад)

Вартість квитка:
~10грн.

1_5

Тут катались вже кілька поколінь львів'ян=) Я досі кожного року ходжу на свої улюблені атракціони, незважаючи на їхній “трохи” аварійний стан. Центральний вхід у парк культури - від фонтану на вул. Вітовського, але потрапити вперше самостійно до атракціону «Чортове колесо» звідти може бути проблемно. Найлегше це зробити буде зі сторони Стрийського базару. Атракціон виглядає як парасолька із дахом та 4 сидіннями. Кабінка не є суцільною і без скла, вхід до неї закривається ланцюгом) Тривалість атракціону приблизно 5хв, швидкість достатньо повільна.

Цього тижня археологи розпочнуть дослідження на площі Міцкевича, 9 у Львові. За шість місяців науковці НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України планують вивчити ділянку площею 790 м кв.

Міцкевича, 9

Замовником проведення археологічних досліджень є ТОВ «Центр розвитку нерухомості», повідомили IA ZIK у «Рятівній археологічній службі».
«Це одна з небагатьох ділянок середмістя Львова, яка залишається доступною для проведення повномасштабних археологічних досліджень, оскільки є не забудованою. Для археологів це реальна можливість виявити та задокументувати ранні сторінки історії міста. Ділянка розташована в межах території, що внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та в зоні охорони археологічного культурного шару А1. Ми сподіваємося виявити тут рештки забудови давньоруського Львова та матеріали, які підтверджуватимуть, що міське поселення існувало на цих теренах задовго до його першої писемної згадки. Йдеться про матеріал початку ХІІІ і, можливо, ХIІ століття. За попередніми розрахунками, глибина розкопів сягатиме до п’яти метрів, а у деяких місцях і більше, адже ця ділянка – одна з найнижчих на території середньовічного Львова, – розповів директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» Олег Осаульчук.

«Основна мета археологів – провести комплексні археологічно-архітектурні дослідження на ділянці, перш ніж у «високих кабінетах» будуть приймати рішення щодо розроблення проекту забудови цієї території. Основні завдання цьогорічних досліджень полягають у вивчені культурного шару та виявлених у ході досліджень решток археологічно-архітектурних, археологічних об’єктів та існуючих фундаментів житлового будинку 1839 року, який є пам’яткою архітектури національного значення», – йдеться в повідомленні.

«До квітня наступного року ми маємо підготувати замовнику звіт за результатами досліджень та свої рекомендації, що можна робити на цій ділянці. Залежно від виявлених матеріалів і давніх конструкцій, стану їхнього збереження та культурної цінності, можна буде говорити, що необхідно зберегти та музеєфікувати. Думаю, це стане темою масштабних обговорень з пам’яткоохоронними структурами і громадою міста, адже знахідки можуть бути справді цікаві», – говорить Олег Осаульчук.

Нагадаємо, у 2005-2006 роках на цій ділянці вже проводили дослідження фахівці ЛКП «Архітектурно-археологічна служба Львова». Тоді вдалось виявити залишки середньовічного Високого муру, декілька криниць та рештки дерев’яних конструкцій.

http://zik.ua/ua/news/2013/05/14/408373
Оригинал взят у bruchwiese в Памятником Ромео и Джульетте Львов увековечил ЛЮБОВЬ.

События, которые описал Шекспир, произошли во Львове, утверждает историк Бартоломей Зиморович.

Во Львове 9 мая 2013 года (!?) состоялось открытие музыкального "Фонтана влюбленных" с памятником прототипам героев пьесы Уильяма Шекспира Ромео и Джульетты. Музыкальный Фонтан находится на улице Банной на против отеля Львов.. Статуи сделаны из бронзы в полный человеческий рост. Автором проекта выступил скульптор Мирослав Гоза. Кстати, музыкальный фонтан существует здесь еще с советских времен. Только тогда львовяне приходили сюда любоваться модной в то время светомузыкой.

Вчера с мамой гуляли по Львову и с удовольствием постояли возле фонтана слушая прекрасную музыку. Наблюдали как беспрерывным потоком молодые люди, с радостью и горящими глазами, девочки, дети фотографируются у фигур памятника. Даже как-то за памятник стали переживать, как бы не пострадал из-за наплыва желающих коснуться рук бронзовых изваяний влюблённых.

Read more...Collapse )
По данным знаменитого польского историка Бартоломея Зиморовича, события, которые впоследствии описал Шекспир, произошли во Львове XVI веке. Жили и две купеческие семьи – итальянская и украинская. В итальянской подрастал мальчик, в украинской – девочка. Мальчика звали Ромуальдо Микеллини, а девочку Пелагея, фамилия ее неизвестна. Достигнув осмысленного возраста, в полном согласии с классическим сюжетом они полюбили друг друга. Тут и разгорелись настоящие страсти, но уже между их родителями. Дело в том, что юноша был католиком, а девушка - православной.

В то время, как Ромуальдо в качестве купца отправился с караваном в Венецию, летом 1586 года, во Львове началась эпидемия чумы. Вернувшись из Италии, Ромуальдо нашел больной свою Пелагею. Он не оставил девушку, ухаживая за ней, но попытки спасти ее были тщетными. Чувствуя, что смерть близка, Ромуальдо заказал два надгробия - Пелагее и себе. Надписи на них гласили "То, что любовь навек соединила, бессильна даже смерть разъединить". Похоронили возлюбленных рядом.

Спустя некоторое время товарищи несчастного, отправившись с очередным караваном в Италию, рассказали там об этой трагической любви. Впечатлительные итальянцы, пораженные необычной историей, дополнили ее новыми подробностями с пылким воображением южан и включили в цикл своих новелл. Со временем одна из них попала на глаза Уильяму Шекспиру. После этого он создал пьесу "Чума на оба ваши дома", которая известна как "Ромео и Джульетта".Издание 1599 года.

Сюжет о памятнике любви Ромуальдо и Пелагеи во Львове.

Христос воскрес!

Великодні відкритки видавництва  "Русалка".
Великодня листівка, Львів, вид. Русалка
Read more...Collapse )

Перша гроза

Originally posted by alex_shutyuk at Перша гроза

Наближення вчорашньої грози зігнало мене з будинку, на який я вибрався трохи пофотографувати місто. Згори було добре видно, як грозовий фронт дугою стискає місто у своїх сталевих обіймах, наближаючись з боку Брюховичів. Сполохи від блискавок вже осяювали горизонт над Левандівкою та з протилежного боку - над Дублянами. Починало накрапати.
Зустрічати стихію на даху поміж сателітарних тарілок не хотілося, тому довелося збирати манатки. Пішки спустився до центру. Дощ поступово посилювався, а греміло так, що пригиналися пішоходи та спрацьовували автомобільні сигналізації. Дійшовши до Кривої Липи вирішив почекати, поки дощ вщухне.
Ще кілька картинокCollapse )
Originally posted by mayor_chistow at Львовское трамвайное ретро.
Увидел сегодня в продаже фотографию. Совсем не моя тема. Но не устоял и купил. Понравилась. На ней изображена встреча двух трамваев на остановке - островке, на перекрестке улиц Городоцкой (тогда 1 мая) и Шевченко. Фото не датировано, но на нем довоенные трамваи польского производства и явно не советский светофор. Трамваи такие я чуть-чуть помню, а вот светофоры нет. Вероятно, фотографию можно датировать 50-ми - началом 60-х годов. Позже остановку с перекрестка уберут. Почему - ниже.
Фотография кликабельная:Читать страшную историю:Collapse )

Маївка у Львові

Першотравнева хода 1902 р. на пляці Стрілецькім. Світлив Марек Мюнц.
Originally posted by ihor_lylo at З циклу "Сни давнього Львова"
Ювелірна справа завжди вважалась у Львові дуже престижним заняттям. Цим фахом займались всі хто мав талант та бажання. Цехи золотарів могли задовільнити забаганку будь якого замовника. Було б бажання та гроші. середньовічний ювелір Проте, з радянських часів професія ювеліра набула іншого забарвлення і стала доволі небезпечною. Держава намагалась жорстко котролювати всі спроби громадян демонструвати свою заможність. От тоді містом і почали ширитись чутки про таємничого ювеліра, котрий за дня офіційно працював у майстерні, що поблизу римо-католицької катедри, а вечорами, вирушав у подорож до клієнтів котрим треба було конфеденційно оцінити коштовності чи ж переплавити монети із спадку бабці на гарний ланцюжок чи каблучку.
Клієнтська база майстра була великою та відомою лише йому одному. Більшість замовників були не лише заможними, але й дуже впливовими людьми. Прибутки майстра зростали. Проте, одного осіннього вечора все змінилось. Його викликали до невідомого клієнта, котрий призначив зустріч у старій віллі, десь на околиці міста. Там, на ювеліра чекав старший чоловік перед котрим в невеликій коробочці, що лежала посеред столу накритого зеленим сукном виблискував блакитнуватим світлом камінь схожий на діамант. Холодним був і блиск очей його власника. Саме цей скарб мав оцінити наш герой. Ювелір витратив майже півгодини щоб переконатись, що це гарна, але все ж таки лише підробка. Проте, треба було таки визнати, що такого майстерного виконання йому ще досі ніколи не траплялось. Він чесно зізнався замовнику у справжній вартості коштовності. Той подякував мовчазним уклоном голови. З ювеліром чемно розрахувались і відвезли додому. А другого дня, коли він прийшов на роботу, то дізнався про жахливу новину. Минулої ночі було вбито його колегу-ювеліра, що працював за сусіднім столом. На тілі покійника крім численних ножових поранень, міліція знайшла коробочку в якій лежав величезний діамант-підробка. З того часу наш майстер покинув підробляти приватними замовленнями. А ця історія стала його таємницею про котру знали лише він та сни давнього Львова.
Не можу стриматись та не репостнути.
Круто.
Originally posted by likelviv at Храми Львова. Церква Преображення Господнього
Попри свою коротку історію, а первинно храм був збудований у першій половині XVIII ст. (1703–1731),  ця пам’ятка архітектури багато разів змінювала власників, ба навіть своє функціональне призначення.
Наприкінці XVII ст. до Львова прибули монахи ордену тринітаріїв, які викуповували християн із турецької неволі. Вони швидко здобули прихильність львів’ян і вже в 1703 р. почали будувати свій храм та монастир.
01.

Читати далі...Collapse )


Екскурс провів - Едвард Бліновський: facebook
Фотограф - Олег Бабенчук: olegbabenchuk.com, facebook та Вконтакті.
Оригинал взят у bruchwiese в Основной телескоп старейшей обсерватории Украины находится в Брюховичах.Астрономической обсерватории Львовского национального университета имени Ивана Франко в этом году исполняется 242 года. На время своего основания в 1771 году во Львове, она была седьмой по счету обсерваторией, которую возвели в Европе, и имела огромное научное значение. Сейчас обсерватория также занимает определяющее место в научной астрономической жизни Украины и мира. И это доказывает хотя бы то, что работы львовских ученых регулярно публикуют ведущие отечественные и зарубежные научные издания.

В Брюховичах обсерватория построена в 1924 году. А с 2008 года научно-исследовательский комплекс аппаратуры для изучения искусственных небесных тел ближнего космоса обсерватории включено в Государственный реестр научных объектов, являющихся национальным достоянием Украины.Read more...Collapse )

Оригинал взят у bruchwiese в Портрет П. X. Вітгенштейна роботи Т.Г.Шевченко.
До 170 річниці кончини у Львові князя Вітгенштейна Петра Христіановича - "Петрополя рятівника".Портрет П. X. Вітгенштейна.
Гравюра (11,1 × 9,8) Тараса Григорьевича Шевченко.(1844г.)

[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Вітгенштейн, Петро Христіанович (1768 — 1843)
ГЕНЕРАЛ-ФЕЛЬДМАРШАЛ, ГЕРОЙ ОТЕЧЕСТВЕННОЙ ВОЙНЫ 1812 ГОДА.
Read more...Collapse )


У цьому храмі міста Львова 11 червня 1843 року відправили заупокійну службу за душу померлого князя, генерал-фельдмаршала Петра Христіановича Вітгенштейна "Рятівника Петрополісу"

*** *** ***

м.Львів - м.Санкт-Петербург - міста побратими з 2006 року.

Originally posted by haidamac at Львів Непопсовий. Сакраментки


Від Університету ветеринарної медицини та палацу Туркулів-Комелло через невеликий парк згаданого університету можна перейти до колишнього комплексу монастиря Сакраменток.

Читати далі

Інші статті серії "Львів непопсовий"
Оригинал взят у bruchwiese в Брюховичі - середина Міжнародного біосферного резервату (заповідника) Розточчя.
Українська частини міжнародного Біосферного резервату «Розточчя» з 2011 року включена ЮНЕСКО до Світової мережі біосферних заповідників.Заснування першого і єдиного на Львівщині природного заповідника "Розточчя" затверджено Постановою Ради Міністрів Української РСР за N403 від 5 жовтня 1984 р. з метою збереження та вивчення унікальних біогеоценозів регіону Розточчя. Його площа сягає 2084,5 га. Розкинутий на мальовничих пагорбах Головного Європейського вододілу, у самому центрі Європи, заповідник є надзвичайно цінним природним і науковим об'єктом. У «Расточчі» можливо побачити білу фіалку, білу пихту, сіру ольху и мирзолісту іву – у загалі більше 1 тис. видів рослин, мохів та лишайників, з котрих біля 30 видів занесені у Червону книгу України. Тваринний світ представлено 16 видами риб, 169 видами птиць, 17 видами плазунів та земноводних, 43 видами ссавців. Як що повезе, можна побачити саму маленьку пташку, що проживає на терені України – Жовтоголового королька чи Золотомушка жовточуба.http://ru.wikipedia.org/wiki/Желтоголовый_королёк
Поштова адреса: 81070 вул. Січових стрільців, 7, Яворовський р-н, смт. Івано-Франкове, Львівська обл. Телефон: (0 3259)3 33 91,

В околицях Львова, в середині Розточчя, є мальовниче місце - Брюховицький буковий ліс.На головному європейському вододілі у межах території України і Польщі розташований унікальний у фізико-географічному відношенні район Розточчя. Його назва пов'язана з тим, що тут беруть початок багато річок і потічків, які стікають у Дністер і далі в Чорне море або у Сян і Буг і море Балтійське.

Район Українського Розточчя це крайній північно західний відріг Подільської височини. Він починається в околицях міста Львова проходить Бруховичі і простягається вузьким горбистим пасмом (15-20 км завширшки) на 60 км у північно-західному напрямку до кордону з Польщею і на її терені до м. Красніка. Мальовничі ландшафти, численні водойми, унікальний за різноманіттям рослинний і тваринний світи з давніх давен приваблювали вчених. Тому в 1974 році було організовано державний заказник місцевого значення "Страдчанський ліс", в 1978 заповідне урочище "Королева гора", які й стали базою для створення заповідника.
Read more...Collapse )

Територіальна структура української частини МБР "Розточчя" в 2003-2015 рр.

№8-Брюховицька рекреаційна зона.

2003-2005 рр. 1-Яворівський НПП 2-ПЗ "Розточчя" 3-РЛП "Равське Розточчя"
4-охоронна зона ПЗ "Розточчя" 9-Янівська рекреаційна зона 2006-2010 рр. 5-РЛП "Жовківський"
6-РЛП "Немирівський" 2011 - 2015 рр. 7-Шклівська рекреаційна зона 8-Брюховицька рекреаційна зона
9-Янівська рекреаційна зона


Українська частини міжнародного Біосферного резервату «Розточчя» включена ЮНЕСКО до Світової мережі біосферних заповідників. Зокрема, 14 грудня 2011 року у Львові міністру екології та природних ресурсів України Миколі Злочевському урочисто вручили Сертифікат ЮНЕСКО про надання статусу біосферного резервату «Розточчя».
http://www.menr.gov.ua/content/article/9758
До біосферного резервату «Розточчя», який займає майже 75 тис. га, ввійшов природний заповідник «Розточчя» (площа 2084,5 га), Яворівський національний парк (7078,6 га), Регіональний ландшафтний парк «Равське Розточчя» (19103 га), орнітологічний заказник «Янівські чаплі» (16 га) та заповідне урочище «Немирів» (276 га). Також цей резерват об’єднує не лише природо-заповідні території – ядра, а й транзитні зони, які належать місцевим громадам і не є заповідними.Директор природного заповідника «Розточчя» Я. Бовт.
http://pryroda.in.ua/zapzf/v-ukrayini-stvoreno-biosfernyy-rezervat-roztochchya-yakyy-ohoronyatymutsya-yunesko/

Таких територій, як от біосферний резерват «Розточчя», в усій Європі є 20, а в Україні тільки 2: «Східні Карпати» і «Дунайські плавні».

Резюме: Тут суворо заборонено видобувати сланцевий газ!

Tags:

Оригинал взят у bruchwiese в В Брюховичах "Wald des Todes" - "Лес смерти"- "Las śmierci"- напоминает о себе.


10 квітня о 09:18 до оперативно-диспетчерської служби Головного управління ДСНС надійшло повідомлення про те, що що в лісі смт. Брюховичі Шевченківського району м. Львова під час прогулянки місцевим мешканцем було виявлено 97 вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни - 23 підривники, 3 мінометні міни та 71 артилерійський снаряд різного калібру.

12 квітня о 17:30 піротехнічною групою 3-го регіонального центру швидкого реагування (м. Дрогобич) МНС України боєприпаси вилучено та знищено встановленим порядком.


Брюховицький ліс біля Львова буквально нашпигований боєприпасами 21.04.2013р.

20 квітня, у лісі поблизу смт. Брюховичі Львівської міської ради випадковий перехожий виявив два предмети ззовні схожі на артилерійські снаряди та два предмети ззовні схожі на мінометні міни часів ІІ Світової війни.

Про це lviv tv повідомили у департаменті з питань ЦЗ ЛОДА.http://lviv.tv/bryuhovytskyj-lis-bilya-lvova-bukvalno-nashpyhovanyj-bojeprypasamy/

Місце події огороджено, виставлено охорону. Подано заявку начальнику 3-го спеціального регіонального центру швидкого реагування ОРС ЦЗ ДС України з НС (м. Дрогобич) на вилучення та знешкодження виявлених боєприпасів.
Додамо, що з початку року в Україні виявили 7 314 вибухонебезпечних предметів.


Горные стрелки фашистов Ф.Шернера 13.09.1939г. прорывались к Львову в районе дороги на Брюховичи, а потом противостояли бойцам группы генерала К.Соснковского.
http://bruchwiese.livejournal.com/98086.htmlКомандир артиллерийских складов №6 в Брюховичах "Dinamit magazin" , подполковник Л.Дмушевич (sklad uzbrojenia nr6 pplk Dmyszewicz), подразделение которого в продолжении всего дня 20.09.1939г. успешно отбивали наступление немцев, получили приказ генерала К.Соснковского сдаваться без уничтожения складов, с учётом опастности последствий подрыва боеприпасов склада для жителей Львова и Брюховичей. Гарнизон артскладов в Брюховичах, что имел большие потери 21 сентября 1939г. в 7:00 сдался немцам в составе 16 офицеров и 300 солдат уничтожив перед этим четыре 155 мм. гаубицы.Они не знали, что уже к вечеру этого дня немцы отойдут на запад за линию Дубляны - Городок ...

Polnische Kriegsgefangene in einem Durchgangslager, September 193919 вересня оперативна група ген. К. Соснковського з району Брюховичів робить відчайдушну спробу пробитися до Львова в двох колонах 24-та дивізія до Клепарова, а 11-та дивізія до Голоска. В жорстокому бою вдалося прорватися до Львова тільки батальйону майора Літинського. Інші частини в критичний момент на підході до Львова були атаковані з двох боків німецькими танками. Це дало німцям час, щоб відновити оборону.

Вздовж цього шосе зі Львова на Брюховичі намагалися пробитися до Львова вояки групи ген. Соснковського
(Читать полностью: http://h.ua/story/340962/#ixzz2RAkG2bWT)20 сентября 1939 года значительно ухудшилось военное положение польского гарнизона Львова. Генерал Лангнер, рассчитывая ещё на прорыв группировки генерала Соснковского ведущего атакующие бои в Брюховическом лесу и прорываясь к окружённым, приказал продолжать наступательные операции в направлении Брюховичи и Голоско...
Также и немецкая сторона проводила приготовления к генеральному штурму Львова, которое должно было начаться чуть раньше, чем советское. Его должны были осуществить три дивизии XVIII корпуса генерала Бейера, при этом 7-я пех.дивизия должна была ударить с севера в район Брюховичей, заодно разгромить отряд Соснковского в Брюховическом лесу...Немцы предложили польским защитникам капитуляцию до утра 21 сентября, в противном случае угрожая уничтожением Львова. Но уже вечером руководство XVIII корпуса приказало снять осаду Львова и ночью начать отвод немецких войск в западном направлении. 21 сентября вечером немецкие войска в этот день закончили отвод своих частей от Львова, передав свои позиции Красной Армии. Окончательные потери 1-й горнострелковой дивизии подо Львовом составили 484 убитых (из них 116 в 99-м горнострелковом полку), 918 раненных и 608 больных (болезни поля боя и болезни ног) - Брюховеческий лес они назвали "Тотен вальд" - Лес смерти. Также немцы понесли значительные потери в вооружении и боевой технике и боеприпасах многие из которых так и остались спрятанными в лесу...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obrona_Lwowa_1939


Deutsche Soldaten mit bespanntem Infanteriegeschütz


Treffen deutscher und sowjetischer Soldaten in Polen, 20. September 1939 Lemberg
Polenfeldzug 1939, Teil von: Zweiter Weltkrieg, http://de.academic.ru/dic.nsf/dewiki/1118827


width=
Люблю репостити такі вишукані та романтичні пости. Почитайте обов'язково.
Originally posted by bruchwiese at По следам Артура Гроттгера и Ванды Монне де ля Тур.
Оригинал взят у zalgalina в По следам Артура и Ванды.

Много-много лет назад, когда я училась во Львове, местом моих постоянных прогулок оказался Лычаковский некрополь, одно из старейших кладбищ  Европы. Много там было печальных произведений искусства,но одно из них впечатлило больше всего.Меня поразила глубочайшая скорбь,исходившая от одной удивительной скульптурной группы. Бессильно опущенные руки молодой девушки, опирающейся на большой крест,её тоскующий и опустошенный взгляд на барельеф с изображением молодого мужчины.Лира с оборванной струной, сломанная палитра, череп у птичьих лап сокола, который не может расправить свои крылья. Всё говорило о преждевременной смерти таланта и о трагедии большой любви.


Памятник не был ухожен. Кое-где он порос мхом, кое-где на высоком надгробии отвалился верхний слой и появились безобразные пятна времени. Это было не удивительно - во времена Советского Союза  большинство памятников Лычаковского некрополя находилось в таком состоянии. Да и, судя по дате (1837-1867), прошло уже более ста лет.Но кто же  был этот ARTUR GROTTGER ? Малочисленные посетители некрополя только недоуменно пожимали плечами. Экскурсионные группы (а были ли они тогда?) мне не встречались. Ну и всеведующего гугла тогда еще и в помине не было.


Read more...Collapse )

Нічна варта Львова

Так, всі на екскурсію!
Вже вдруге з захопленням вражений якістю матеріалу.
Originally posted by likelviv at Нічна варта Львова
За легендою у Львові є два бургомістри (мери): один денний, інший – нічний. Коли денний відпочиває, за порядком у місті пильнує нічний бургомістр, і так було завжди – від часу заснування міста! Нічний бургомістр має помічників, колись це були ціпаки, а тепер – чорні плащі.
Разом вони несуть нічну варту Львова, під час якої ходять вулицями нічного міста, різними темними закапелками, пильнують за порядком, а нічний бургомістр розповідає чорним плащам (учасникам екскурсії) різні легенди, веселі та страшні, а також повчальні історії, про події, які колись відбувались у цих місцях, адже за свій багатовіковий досвід він бачив багато цікавого. Дорогою нічна варта зустрічає багато цікавих постатей минулого та сучасності. На завершення чорні плащі, йдуть звітувати міському кату про порядок у місті.

Так-от, сьогодні розповімо вам про цю одну з найцікавіших екскурсій нашого міста, напевне багатьом шанувальникам Львова вже добре відому. Як головний її учасник – бургомістр – я розповім вам про свої переживання, про те, що відбувається «за кулісами», хоча лише моїми, щоб не порушувати авторське право власників. Олег як фотограф також побував на цій екскурсії.
Читати далі...Collapse )
Originally posted by haidamac at Львів непопсовий. Палац Туркулів-Комелло


Нова редакція старої статті про палац Туркулів-Комелло, що на вул.Пекарській, 50А. Додав новіші весняні фото, архівні фото та суттєво доопрацював текст.

Читати на Via est Vita

Інші статті серії "Львів непопсовий"

Улица Льва Толстого

Этими кадрами я хочу продемонстрировать ,как можно снять простую львовскую улицу и подать ее художественно . Приветствуется дискуссия и мнение членов сообщества.Read more...Collapse )

Tags:

Львівські мордовні

Дуже сподобався пост. Вийшло так душевно і, якби би зараз буди присутні Брати Гадюкіни, то обов'язково би зародилась пісенька про львівських хіпстерів.
Originally posted by likelviv at Львівські мордовні
Лише вчора з коліжанками крутили носом, що не підемо до того чи іншого пабу – один надто людний, в іншому офіціанти не посміхаються, а туди ходять лише туристи, а ми ж бо порядні автохтони. Я розбещена, мабуть. Все-таки дійсно живу в місті, де ресторанно-каварняна культура розвинена як ніде-інде в Україні. Ми тут пересичені, щоб здивувати львів’янина новою кнайпою  треба зі шкіри вилізти.
Тому, аби здивувати самих себе – вирушаємо на прохід по львівських мордовнях (діал., дешеві кафе-бари), які прописалися в одному з найколоритніших районів міста – на Підзамчі.


Пройтись по мордовнях...Collapse )

Тільки у Львові... Ч.4

Originally posted by neo7777vitaha at Тільки у Львові... Ч.4
"І знову Львів..." Ні,не так. "О,знову Львів!" ТАК!
Хочете побачити Україну-їдьте у Львів! Хочете побачити Європу-їдьте у Львів! Хочете побачити залишки "совдепівщини"-їдьте у Львів,-проуляєтесь містом та й забудете про "совок"!)

ЛьвівCollapse )
Як завжди фірма від
Originally posted by bruchwiese at Вдоль русского фронта - Лемберг в 1915г. Д.Рид.


Книга впечатлений Джона Рида, посланного военным корреспондентом на Балканы и в Россию в 1915 г. Поездка должна была продолжаться 3 месяца, но длилась 7 месяцев, побывав во Львове (Лемберге) автор попал в *великое русское отступление*.

Джон Сайлас Рид (англ. John Silas Reed; род. 22 октября 1887, Портленд, США —  умер. 19 октября 1920, Москва, РСФСР Похоронен на Красной площади у Кремлёвской стены.) — американский журналист, социалист, автор знаменитой книги «Десять дней, которые потрясли мир» (1919).В 1916 опубликовал книгу «Война в Восточной Европе» (в рус. пер. — «Вдоль фронта», 1928), в которой вскрыл империалистический характер войны. Именем Джона Рида названа одна из улиц  в городе Ровно, Украина.

Перевод с английского И. В. Саблина и В. Ф. Корш, с предисловием А. Старчакова
Город издания: Москва-Ленинград. Издательство: ЗИФ Год издания: 1928 Количество страниц: 326 с.Обложка художника П. Митурича.Тираж 6.000 экз
.

Содержание: Предисловие. Предисловие автора. - I Салоники. Земля обетованная - Восточные ворота войны. - II Сербия. Страна смерти. - Военная столица - К фронту - Белград под австрийскими пушками - Вдоль фронта - Истребленная нация - Гутчево и долина трупов - III Россия. С черного хода - Жизнь в Новоселице - Мы попадаем в Буковину - Залещики - город ужаса - Вдоль русского фронта - Лемберг перед приходом германцев - Оптимистическое паломничество - Арест a la russe - Под арестом в Холме - Дальнейше приключения в плену - Лицо России - Национальная *промышленность* - Патриотическая революция - Петроград и Москва. - IV Константинополь. На пути к *городу императоров* - Сердце Стамбула - Интервью с принцем - V Балканы в огне. Румыния на распутье - Болгария вступает в войну - Снова Сербия и Греция.Джон Рид. "ВДОЛЬ ФРОНТА".
Read more...Collapse )


* * *
...Громадный вокзал в Лемберге - или Львове, по-польски - был забит пробегавшими с криком войсками, солдатами, спавшими на заплёванном полу, обалдевшими беженцами, бестолково бродившими повсюду. Никто нас ни о чём не спрашивал и не останавливал, хотя Лемберг был одним из запрещённых для въезда мест. Мы приехали через старинный королевский польский город, между мрачными стенами больших каменных построек, похожих на римские или флорентийские дворцы - некогда резиденция самого заносчивого дворянства в мире. На маленьких площадях, между извилистыми средневековыми улицами, стояли старинные готические церкви - высокие, узкие крыши, тонкие башенки, искусно выложенные камнями, с разноцветными окнами. Необъятные постройки в современном германском стиле выдавались на ярком небе; встречались ювелирные магазины, рестораны, кафэ и широкие, зелёные скверы большого города. Жалкие еврейские кварталы раскинулись на бойких улицах, заваленных мусором и многолюдных от суматохи; но здесь дома их и магазины были просторней, чаще слышался смех, и чувствовали они себя свободнее, чем в других местах, которые мы видели. Солдаты - повсюду солдаты, - евреи и быстрые, размахивающие руками поляки - толпились на тротуарах. Повсюду раненые - выздоравливающие. Целые улицы домов превращены во временные лазареты. Никогда, ни в одной стране во время войны не видывал я такого колоссального количества раненых, как в русской прифронтовой полосе.
"Отель Империаль" был старым дворцом. В нашей комнате, площадью двадцать пять футов на тридцать и вышиной в четырнадцать футов, внешние стены были девяти футов толщины. Мы позавтракали, затерянные в пустыне этих обширных апартаментов, а затем, так как в наших пропусках значилось, что "податели сего должны немедленно явиться в канцелярию генерал-губернатора Галиции", направились в старинный замок польских королей, где местная русская бюрократия действовала теперь со своей неуклюжей бесполезностью.
В передней толпа беженцев и всякого рода штатских осаждала стол писаря. В конце концов он взял наше удостоверение, внимательно прочёл его раза два - три, перевернул его вверх ногами и вернул нам, пожав плечами. Больше он не обращал на нас никакого внимания, так что нам пришлось самим пробивать себе дорогу мимо нескольких часовых во внутреннюю комнату, где за столом что-то писал офицер. Он посмотрел на наше удостоверение и мягко улыбнулся:
- Не знаю, - сказал он. - Я ничего не знаю по этому делу...3 сентября 1914 года: 3-я русская армия взяла Лемберг (Львов). Ситуация на правом фланге австро-венгерских войск стала критической. На севере их наступление на Люблин приостановилось.
Боевой состав австрийской армии уменьшился на 45% и состовлял всего около 400 тыс. бойцов ( к концу сентября вновь прибыло пополнение 803 тыс. человек и 275 тыс лошадей, но оставался некомплект - 325тыс. человек и 110 тыс. лошадей...


Боурдмен Робинсон (англ. Boardman Robinson, 1876—1952) — канадско-американский художник, иллюстратор и карикатурист.В 1915 году он отправился в Восточную Европу от имени журнала Metropolitan вместе с журналистом Джоном Ридом. Они воочию наблюдали последствия европейской войны в России,

Военное кладбище во Львове погибшим в Первую мировую войну недалеко от Холма Славы.

22 июня 1915 года: Львов (Лемберг) был вновь взят австро-венграми. Шестинедельное Горлицко-Тарновское наступление австро-германских войск обошлось России потерей около 300 тыс. человек и 224 орудий...

По центральному проспекту Лемберга от Оперного ведут русских пленных.1916г.
В додаток до серії поштівок з Марійською площею, ще декілька з готелем.
01.


троха нажорживCollapse )
Originally posted by haidamac at Львів Непопсовий. Францисканки Найсвятішого Сакраменту


Рухаючись вул.Лисенка далі за кляштор Францисканців та стрільницю Куркового братства за два квартали зауважимо потужну цегляну будівлю зі шпилем-сигнатуркою, що нагадує готичний храм. Це колишній кляштор сестер Францисканок Найсвятішого Причастя (ss. Franciszkanek Najświętszego Sakramentu) з костелом Найсвятішого Серця Ісуса.

Читати далі

інші статті серії "Львів непопсовий"

Profile

Ратуша
lviv_format
Львівський формат

Latest Month

December 2015
S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Page Summary

Syndicate

RSS Atom
Powered by LiveJournal.com
Designed by Katy Towell