da_gamba (da_gamba) wrote in lviv_format,
da_gamba
da_gamba
lviv_format

 • Music:

Karol Auer. Galicija in Ukraine.

Власне перепост із фейсбуку сторінки toproom.
Кароль Ауер (пол. Karol Auer, чеськ. Karel Auer, нім. Karl Auer; 1818—1859) літограф і графік, ймовірно чеського походження, понад 20 років працював у Львові і Галичині. У 1830-х роках приїхав працювати до Львова на запрошення власника друкарні Піллера.

Перші відомі літографічні роботи Ауера у Львові датовані 1837 роком. Він працював у літографічному закладі при друкарні відомих львівських видавців Йозефа і Петра Піллєрів.

Карл Ауер виконав літографії для альбому 1837-1838 pp. «Galicja w obrazach, czyli galerja lit. widoków, okolic i najznakomitszych zabytków w Galicji, z opisaniem obrazów w jezyku роlskim i niemieckim» (48 гравюр). 

У Піллeра, побачили світ і Ауреові види львівської Ратуші, монастиря і костела Бенедиктинок, львівської Стрільниці — садиби львівського Куркового братства, ярмарку під Св. Юром, Піскової гори з рештками Високого Замку, змальовані автором з вежі ратуші, та інших ключових в структурі міста споруд.

Наприкінці першої половини 19 століття Ауер зробив підбірку літографій із виглядами галицьких сіл і містечок для альбому «Збірка найпрекрасніших околиць в Галичині»


Раніше мені попадався альбом Кароля, але виданий 1894 року і без акварельки:


А ще ходять зниклі з архівів лиски цього альбому на продаж. Наведу декілька:

Tags: retro, Кароль Ауер, літографія
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments